pátek 7. června 2013

NEOSTRATA

O tomhle krému chci napsat pár řádek už dlouho. Jednak proto, že se stal takovou mojí stálicí na pomyslném kosmetickém nebi a také proto, že se o něm /na rozdíl od řady jiných kosmetických produktů prodávaných v lékárně/ moc neví. Mám tím pádem šanci nenosit dříví do lesa a přispět v té záplavě recenzí a tipů malou, ale třeba užitečnou troškou.
NEOSTRATA Pigment Lightening Gel je krém primárně určený k odstranění nežádoucích pigmentací. Co si budeme nalhávat – „stařecké skvrny“/ať už v obličeji nebo na rukou/ už zdaleka nejsou „výsadou“ starých dam. Já tenhle trabl řešila před pěti lety, kdy se mi v létě takřka ze dne na den objevila na čele dost výrazná pigmentace. Po návštěvě u dermatologa a několika ošetřeních kosmetickým laserem, které měly v podstatě nulový efekt, mi kdosi doporučil právě tenhle krém. A k mému velkému překvapení zafungoval – pigmentová skvrna opravdu začala mizet a navíc se pleť celkově vypnula a vyhladila. Po čase jsme zjistila, že účinně zmizíkuje i drobné jizvičky a tmavší skvrnky, které se občas objeví po nějakém pupínku a vůbec zlepšuje celkový tonus kůže.
Vzhledem k tomu, že v těhotenství se nadměrná kožní pigmentace vyskytuje často, nepochybovala jsem, že bude tenhle krém opět v permanentním nasazení – nakonec se ale hodil hlavně v boji s akné, které mě v prvních třech měsících pěkně potrápilo.Teď si Neostratu „ordinuji“ tak jednou měsíčně: používám na noc, v pěti až sedmidenní kůře. Pleť dostane zdravější nádech, je barevně sjednocená a ve viditelně lepší kondici.
A co z nenápadného krému dělá "zázrak v tubě"?
Dáte–li více na pojmy než na dojmy, tady jsou: 
4,5% kyselina glykolová, 5% glukonolakton, 1% kyselina citronová, 2% kyselina kojová.
Gel řeší řadu specifických kožních problémů pomocí Polyhydroxy a Alpha Hydroxy kyselin.
Odstraňuje nejen pigmentové skvrny, ale i tmavé kruhy pod očima /nezkoušela jsem!/
a je účinný při léčbě extrémně suché pokožky. Za zmínku stojí, že blokuje tvorbu kožního barviva melaninu, takže snižuje pravděpodobnost vzniku nových pigmentací a skvrn. Jeho velké plus je, že se pleť /přes upozornění v příbalovém letáku/ nijak viditelně „neolupuje", což se u podobných vysoce koncentrovaných přípravků stává a k procesu obnovy pleti to často patří.                                                                                 
ALE
abych nebyla podezírána z nekritického nadšení /nebo snad nekalé spolupráce s výrobcem/,
přidám i jeho mínusy: konzistence gelu mě osobně nevadí, ale nemusí vyhovovat každému. Pokud má mít léčebný účinek, je nutné ho do postižených míst opravdu důkladně vetřít – nebo spíše vmasírovat.Trochu barví, takže na bílém povlečení zanechá stopy. Dlouhodobě bych ho na noc používat nemohla, vyhovují mi vydatnější krémy. A douška na závěr - v boji s pigmentovými skvrnami je NAPROSTO NEZBYTNÉ používat krém
s nejvyšším možným ochranným UV faktorem.
                                  O tom, na který nedám dopustit já, třeba zase někdy příště :-)...  

Žádné komentáře:

Okomentovat